15.5 C
21.05.2024

Sporni trenutak iz drugog ugla: “Zvijezdi” ipak dosuđen čist jedanaesterac?!

Na ovom snimku, iz drugog ugla, čini se da je glavni arbitar susreta ipak imao osnove da dosudi najstrožiju kaznu.

Susret Prve lige FBiH, između NK “Zvijezda” i OFK “Gradina”, dospio je u fokus sportske javnosti prethodnog vikenda. Dva tima, pod imperativom pobjede usljed borbe za opstanak, sastala su se u Gradačcu, gdje je domaći tim slavio sa konačnih 2:0.

“Zvijezda” je povela golom Here u petoj minuti utakmice, dok je gol odluke postigao Huseinbašić sa bijele tačke u 21. minuti. Upravo je kazneni udarac, koji je dosudio sudija Aldin Sofić, izazvao lavinu komentara na društvenim mrežama. Iako je na videosnimku, koji su gosti objavili na svom Facebook-nalogu, izgledalo kao da defanzivac “Gradine” glavom otklanja opasnost ispred svog gola, danas se pojavio novi snimak.

“Zvijezda” se ovom pobjedom udaljila od zone ispadanja, te sa trenutnih 27 bodova zauzima jedanaesto mjesto Prve lige FBiH, dok je “Gradina” uprkos porazu ostala na desetom mjestu sa trideset osvojenih bodova.