Predsjednik krovne kuće evropskog fudbala (UEFA) Aleksander Čeferin govorio je o finansijskom fair-playu i rekao da ni on više nije dovoljan.
UEFA traži način kako da smanji razliku između velikih i malih fudbalskih klubova u Evropi i nakon ‘Finansijskog fair-playa.
“Finansijski fair-play više nije dovoljan. Ako trošite puno morate nešto i da date ostalima. Trenutno distribuišemo 90% sveg novca nacionalnim savezima i klubovima, a ja bih volio da to bude i više zbog razvoja fudbala.
Morate da znate da nema tih sredstava od UEFA, 50 od 55 saveza bi bankrotirali i djeca ne bi mogla da igraju fudbal u svojoj zemlji. Zato je važno da se više investira, ali unutar pravila, kao što je FFP, koja garantuju takmičarski balans. Jer ako nemamo takmičarski balans, takmičenje neće biti zanimljivo i bit će dosadno a to ne želimo da se dogodi”, rekao je Čeferin.
(SCS)