12.7 C
19.09.2024

(UŽIVO) Sarajevo na Grbavici ubjedljivo slavilo protiv Željezničara (VIDEO)

Kraj utakmice, Sarajevo slavilo na Grbavici rezultatom 0:3

93’ Pokušaj Mujezinovića s velike udaljenosti ali to odlazi daleko pored gola Kovačevića. Navijači Sarajeva se sjajno zabavljaju i pripremaju za veliko slavlje sa svojim igračima

91’ Sudijska nadoknada je četiri minute

91’ U dobroj situaciji se našao Anel Šabanadžović ali je šutirao pored gola

87’ Igrači obje ekipe čekaju kraj utakmice.

85’ “Sarajevo je šampion” odjekuje u ovim trenucima stadionom Grbavica. Navijači plavih napuštaju tribine

80’ Velkoski sada napušta igru, umjesto njega na terenu je Šišić. Posljednjih deset minuta, pitanje pobjednika je ovdje već sada riješeno.

75’ Ori se pjesma navijača Sarajeva na Grbavici

73’ GOL! Sarajevo vodi rezultatom 0:3, Tatar pogađa!

72’ Raščišćena situacija ispred gola plavih, ali bordo tim i dalje ima posjed iste

71’ Drugi korner za Sarajevo, navijači bordo tima napravili svoju prvu veliku bakljadu

67’ Prekid utakmice, golman Sarajeva je ostao ležati na travi

65’ U ovim trenucima navijači skandiraju ime ubijenog navijača plavih Mirze Raščića

65’ Korner za Željezničar, prvi. Plavi prave sve veći pritisak

61’ Velika prilika za Željezničar, Ramović je napravio dobar prodor s desne srane ali je lopta otišla pored gola

60’ Sarajevo napada s lijeve strane, igrač Sarajeva je pao u kaznenom prostoru Željezničara ali sudija Peljto ništa nije svirao

54’ – Meč je nastavljen nakon prekida. Igrači Željezničara su odmah izvršili presing na zadnju liniju Sarajeva

52’ Pritisak Željezničara se nastavlja, ali golman Sarajeva odlično prati igru

50’ Fudbaler plavih pogađa prečku!

46’ Počelo je drugo poluvrijeme, Sarajevo ima dva gola prednosti

Drugo poluvrijeme – Igrači izlaze na teren: Prva izmjena u FK Željezničar, Srđan Stanić ulazi u igru, a Siniša Stevanović izlazi

45’ Kraj prvog poluvremena, Željezničar – Sarajevo 0:2

43’ Hebibović se našao u dobroj prilici ali je Stevanović ispucao loptu

42’ Gosti opet prave pritisak na odbranu Željezničara, ali Velkoski pravi faul

41’ Ramović šutira preko gola Sarajeva. Nema opasnosti.

38’ Sudija Irfan Peljto je usmeno upozorio trenera FK Sarajevo Husrefa Musemića

34’ Sarajevo drži loptu svom posjedu, ništa konkretno se ne dešava u ovim trenucima

31’ – Prva prilika za Željezničar. Zajmović je došao do jedne lopte, okrenuo se prema golu Sarajeva i lijepo šutirao, ali njegov udarac završava malo pored gola.

30’ – Slobodan udarac za Sarajevo s desne strane, Velkoski je centrirao, ali Krpić je na pravom mjestu i izbija loptu glavom u polje. Željezničar još uvijek bez prave prilike.

28’ Željezničar bez konkretnih napada i prilika, Sarajevo igra dosta sigurno

26’ Novi prekid utakmice, Ahmetović je ostao ležati na travi

24’ Traje duži prekid utakmice zbog sudara dvojice fudbalera

23’ Navijači Željezničara i pored lošeg rezultata pružaju podršku svom timu

21’ Trenutno se ništa ozbiljnije ne dešava na terenu, Sarajevo čuva prednost

18’ Drugi pogodak Sarajeva u potpunosti je šokirao domaće navijače na Grbavici. Fantastično otvaranje utakmice gostujućeg tima koji je iskoristio pomalu smušenu odbranu Plavih.

16’ GOL! Sarajevo udvostručilo prednost protiv Željezničara – Velkoski je strijelac

14’ Utakmica nakratko prekinuta zbog prekršaja, bordo tim kreće u novi napad

13’ Željezničar uj narednom napadu pokušao ozbiljnije zaprijetiti ali lopta odlazi pored gola

10’ GOL! Sarajevo vodi protiv Željezničara na Grbavici

9’ Zapaljena je i prva baklja na sjevernoj tribini stadiona Grbavica gdje se nalaze navijači FK Sarajevo

8’ Igra se odvija na sredini terena bez prevelike inicijative s obje strane

6’  Zajmović je opasno centrirao s lijeve strane, lopta je umalo iznenadila golmana Sarajeva Kovačevića, ali odlazi u gol-aut

5’  Sarajevo trenutno kontroliše loptu na sredini terena

3’ Golman FK Sarajeva je uhvatio loptu te uklonio eventualnu opasnost

2’ Željezničar ima prvi ozbiljniji napad koji je prekinut faulom nad Hajdarevićem

1’ Prvi napad za FK Sarajevo, golman Željezničara je sigurno uhvatio loptu

19:30 – Prvi napad za FK Sarajevo, utakmica je počela!

19:28 –  Minuta šutnje za legendarnog golmana Željezničara Vasilija Čiku Radovića.

19:26 – Navijači Željezničara izvode popularnu pjesmu “Grbavica” koja se pjeva prije početka svake utakmice na stadionu plavih

Navijači Željezničara /

Amar Osim je Asima Zeca ostavi na klupi, dok njegov brat Ermin uopšte ne konkuriše za utakmicu zbog lakše povrede aduktora zadobijene pred kraj treninga u četvrtak.

Husref Musemić je na odnosu na ranije mečeve na klupi ostavio Bekića, dok će na poziciji lijevog beka igrati Halilović.

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Šabandžović, Mujezinović, Zajmović, Hajdarević, Sipović, Bogičević, Krpić, Ramović. Trener: Amar Osim. Trener: Amar Osim.

FK Sarajevo: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Crepulja, Halilović, Tatar. Trener: Husref Musemić.