Željezničar i Rudar su u dosadašnje četiri utakmice osvojili po četiri boda te su u posljednjem odigranom kolu doživjeli poraze. Plavi su odigrali vrlo loše protiv Zrinjskog (3:0) pa će se večeras pred svojim navijačima na Grbavici pokušati iskupiti za tu lošu predstavu.
S druge strane, Rudar je nakon velike pobjede protiv Veleža u Mostaru na svom terenu poražen od Sarajeva, a krug utakmica protiv zvučnih rivala okončat će večerašnjim gostovanjem na Grbavici gdje će pokušati napraviti još jedno iznenađenje.
Posljednji put ovi rivali svoj međusobni meč igrali su prije pet godina, a tada je bilo 1:1 na Grbavici. Inače, to je bio i jedini put da je Rudar izbjegao poraz na gostovanju u glavnom gradu BiH.
Izuzetno zanimljiva utakmica očekuje nas na Gradskom stadionu u Banjoj Luci gdje će se sastati Borac i Zrinjski koji meč dočekuju u različitim raspoloženjima.
Plemići su nakon remija sa Širokim razbili Sarajevo i Željezničar pa s velikim optimizmom i u odličnoj formi putuju na gostovanje uzdrmanom prvaku. Borac je u tri kola osvojio svega dva boda, a posebno su razočarali prošlosedmičnim porazom u Posušju pa im je večeras pobjeda više nego imperativ, prenosi klix.