10 C
28.10.2024

Kakav spektakl u Italiji: Inter i Juventus odigrali meč s osam golova

Fudbaleri Intera i Juventusa su remizirali u spektakularnom derbiju 9. kola italijanske Serije A s 4:4.

Derbi Italije je bio prava poslastica za sve fudbalske sladokusce i ponudio čak osam golova. Sve je počelo u 15. minuti kada je Pjotr Zjelinski (Zielinski) pogodio s bijele tačke.

Radost Intera trajala je samo pet minuta jer je Dušan Vlahović vratio stvari na početak, a onda je u 27. Timoti Vea (Timothy Weah) donio preokret “Staroj dami”.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima i golovima. Henrik Mikitarijan (Henrikh Mkhitaryan) u 35. pogađa za 2:2, a Zjelinski svojim drugim golom iz jedanaesterca preokreće rezultat.

Kada je Denzel Damfris (Dumfries) u 53. pogodio za 4:2, činilo se da je aktuelni prvak Italije uspostavio kontrolu nad utakmicom i da će uspjeti doći do sva tri boda.

Međutim, fantastični turski fudbaler Kenan Jildiz (Yildiz) imao je druge planove. Prvo je u 71. smanjio na 4:3, a onda 11 minuta kasnije drugim pogotkom poravnao na 4:4.

Inter ostaje na 2. mjestu s 18 bodova, ima četiri manje od prvog Napolija, a jedan više od trećeplasiranog Juventusa.

Rezultat i strijelci:

Inter – Juventus 4:4 (Zjelinski penal 15’, penal 37’, Mikitarijan 35’, Damfris 53’ / Vlahović 20’, Vea 27’, Jildiz 71’, 82’).