15.5 C
19.09.2024

Euroliga u košarci: Anadolu Efes bolji od Budućnosti

Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su večeras na svom parketu od ekipe Anadolu Efesa 84:91 (19:27, 21:26, 18:18, 26:20), u 28. kolu Eurolige, javlja Anadolu Agency (AA).

Budućnost je večeras upisala osmi uzastopni, a ukupno 22. poraz u Euroligi. Uz to, Podgoričani imaju i šest pobjeda.

S druge strane, Anadolu Efes je stigao do 18 pobjede i učvrstio se na četvrtom mjestu.

Ekipa iz Istanbula od prvog do posljednjeg minuta bila je u vodstvu, koje je početkom treće četvrtine iznosilo i 22 poena (62:40). Gostujući sastav, odlučujuću prednost stekao je u drugoj četvrtini, kada je serijom od 15:0 poveo 44:26.

Domaćin je u finišu uspio da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vasilije Micić sa 18, dok je Tibor Plajs meč završio sa 16 poena.

U ekipi Budućnosti najbolji je bio Edvin Džekson sa 17, dok je poen manje ubacio Goga Bitadze.

Budućnost će u narednom kolu, 28. marta, biti gost Barcelone.