11.6 C
Sarajevo
16.09.2024

Jusuf Nurkić ostvario double-double učinak

Ove sezone, barem u regularnom dijelu, Portland je dobio osvetu i uredno naplatio dug. Sa sinoćnjim trijumfom od 122:110 Blazersi su dobili sve ovosezonske duele s Pelicansima, tri od tri.

Utakmica je bila rezultatski tijesna do zadnje četvrtine, kada su gosti jednostavno pritisnuli gas i odvojili se na pristojnu razliku, koju su zatim održavali do samog kraja susreta.

Jusuf Nurkić je pružio dobru partiju i ostvario double-double učinak iako nije mnogo igrao (22 minute), a parket je napustio zbog šest ličnih grešaka. Susret je završio sa 11 poena, 12 skokova, 5 asistencija i jednom ukradenom loptom. Dobio je i jedan nezgodan udarac u lice od Juliusa Randlea tokom treće četvrtine, ali brzo se oporavio.

- OGLAS -

Najefikasniji kod Blazersa bili su Damian Lillard (24 poena) i CJ McCollum (23), dok izvrsno izdanje Randlea (45 poena, 11 skokova) na drugoj strani nisu pratili ostali Pelicansi.

Portland je trenutno četvrti na Zapadu s omjerom 42-26, New Orleans je na 12. mjestu sa 30-41.