15.5 C
20.05.2024

Musine trojke nisu spasile Real, Barcelona je slavila u sjajnom El Clasicu

Real je bolje ušao u meč i na krilima reprezentativca Bosne i Hercegovine Džanana Muse imao je minimalnu prednost tokom prve četvrtine. Međutim, Barcelona se trgnula do poluvremena koje je okončano rezultatom 47:45 za Real.

Potpuno ujednačeno je bilo i u trećoj četvrtini, a onda je Barcelona sjajno odigrala u završnici susreta, preokrenula rezultat te stigla do zaslužene i velike pobjede.

Musa je bio najbolji igrač Reala. Za 29 minuta provedenih na parketu postigao je 19 poena i to tako što je pogodio čak pet trojki iz osam pokušaja. Jednom je pogodio za dva poena te dva puta od tri pokušaja s linije za slobodna bacanja. Tome je dodao i tri skoka te dvije asistencije.

Podršku je imao tek u Hezonji koji je postigao 16 poena. S druge strane, briljirao je Vesely koji je postigao 27 poena, dok je odličan bio i Laprovittola sa 14 poena.

Real je uprkos porazu ostao na prvom mjestu Eurolige sa 16 pobjeda i dva poraza, dok je Barcelona na trećoj poziciji s omjerom 12-6.