18 C
Sarajevo
03.09.2025

Nezaustavljiva Njemačka razbila i Finsku, bez poraza ide u osminu finala

Njemačka je vodila od samog početka utakmice i kontrolisala dešavanja na parketu, pa je sredinom prve četvrtine već bilo 14:6, ali potom Finci hvataju priključak.

Košarkaši Njemačke nastavili su gaziti sve pred sobom na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, pošto su za kraj grupne faze razbili i selekciju Finske slavivši rezultatom 91:61.

Tako je Njemačka stigla do maksimalnih pet pobjeda na pet mečeva grupne faze, te u nokaut fazu ide s prvog mjesta grupe B, što znači da će tamo igrati protiv četvrtoplasiranog tima grupe A, a to je Portugal.

Njemačka je vodila od samog početka utakmice i kontrolisala dešavanja na parketu, pa je sredinom prve četvrtine već bilo 14:6, ali potom Finci hvataju priključak.

- OGLAS -

Nakon prve četvrtine je rezultat bio 21:19 u korist Njemačke, koja podiže nivo igre nakon toga.

Sjajno su Nijemci ušli u drugu četvrtinu i ubrzo stižu do velikih +12, pošto su poveli sa 41:29, a završili su poluvrijeme i sjajnom serijom 7-0 za 50:36.

- Advertisement -

Dominacija Njemačke nastavljena je u drugom poluvremenu, pošto njena prednost već tokom treće četvrtine raste na dvadeset poena razlike (69:49).

Na startu posljednje četvrtine Njemačka sjajnom serijom rješava pitanje pobjednika i ide na +25 (77:52), nakon čega nije bilo povratka za Fince.

Završilo je 91:61.

Njemačku je predvodio Franz Wagner s 23 poena, a 16 koševa ubacio je Dennis Schroder. Kod Finaca su dvocifreni bili Olivier Nkamhoua sa 16 i Lauri Markkanen sa 11 poena, a tome je dodao i 9 skokova.

Njemačka je završila prva na tabeli grupe B i ona će u osmini finala igrati protiv Portugala, dok će Finska kao trećeplasirana na poraženog iz večerašnjeg duela Srbije i Turske.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA