Zmajice odradile posljednji trening pred meč, stručni štab napravio detaljnu analizu rivala

- Advertisement -

Punim intenzitetom treniralo je svih 11 košarkašica koje trenutno ima na raspolaganju selektor Goran Lojo (nakon odlaska Marice Gajić zbog povrede), a sjajna atmosfera među ovim djevojkama ionako se podrazumijeva.

Stručni štab našeg nacionalnog tima obavio je i detaljnu analizu igre kanadske selekcije, s akcentom na jučerašnju utakmicu protiv Japana (pobjeda domaćih igračica u produžetku od 86:79). To je ujedno bila prva utakmica španskog stručnjaka Victora Lapene (inače trenera Fenerbahcea) na klupi Kanade.

“Na sinoćnjoj utakmici uvjerili smo se koliko su snažne selekcije Japana i Kanade. Evidentna je fizička dominacija kanadske ekipe, a njihov kvalitet oslikava i visok plasman na FIBA rang-listi (četvrti). Međutim, mi smo ovdje došle da se borimo, da damo sve od sebe i da pobjeđujemo. Zbog toga smo u Osaki”, kaže reprezentativka BiH Nikolina Džebo.

- OGLAS -

Utakmica BiH – Kanada igra se sutra u sedam sati ujutro po našem vremenu, prenosi sportcentar.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA