32 C
Sarajevo
24.06.2025

Mohamed Salah po treći put dobio nagradu za najboljeg fudbalera

Na svečanoj ceremoniji u Londonu, Mohamed Salah i Alessia Russo proglašeni su najboljim fudbalerima u izboru Udruženja fudbalskih novinara (FWA) za sezonu 2024/25.

Salah je po treći put osvojio ovu prestižnu nagradu, čime je stao rame uz rame sa legendarnim Thierryjem Henryjem, koji je također tri puta bio laureat.

Napadač Liverpoola je sezonu završio sa 28 golova, vodeći listu strijelaca Premier lige i ključnim doprinosom osigurao klubu drugu ligu titulu otkako je stigao 2017. godine.

- OGLAS -

U emotivnom govoru prilikom preuzimanja nagrade, Salah je poručio:

“Osvojiti ovu nagradu još jednom za mene je posebno. Osjećam se privilegovano. Bio je to veliki izazov – mnogi su igrači i treneri otišli, ali znao sam da moram raditi više nego ikad. Postavio sam sebi cilj da opet budem lider i mislim da sam to uspio.“

- Advertisement -

🔹 Glasanje i konkurencija:

  • 2. mjesto: Virgil van Dijk (Liverpool)
  • 3. mjesto: Alexander Isak (Newcastle United)
  • 4. mjesto: Declan Rice (Arsenal)

Alessia Russo – heroina Arsenala u Evropi

U ženskoj konkurenciji, priznanje je pripalo napadačici Arsenala Alessiji Russo, koja je briljirala u UEFA Women’s Champions League, gdje je postigla osam golova i pomogla Arsenalu da stigne do finala.

Russo je iza sebe ostavila prošlogodišnju pobjednicu Khadiju Shaw iz Manchester Cityja, dok su u izboru još visoko plasirane bile: Mariona Caldentey (Arsenal), te Millie Bright (Chelsea)

Ovogodišnje FWA nagrade dodatno potvrđuju dominaciju Liverpoola u muškoj, i Arsenala u ženskoj konkurenciji. Za Mohameda Salaha, ovo priznanje dolazi kao kruna još jedne izvanredne sezone, dok Alessia Russo potvrđuje da je ušla među najvažnije figure evropskog ženskog fudbala.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA