Niko Kovač više nije trener Volfsburga

Niko Kovač više nije trener Volfsburga, saopćeno je iz kluba. Klub je donio odluku nakon poraza u 26. kolu Bundeslige na domaćem terenu protiv Augsburga rezultatom 1:3.

Time je ova ekipa nastavila katastrofalni niz od 11 utakmica bez pobjede. Njemački mediji su već sedmicama kritikovali stručnjaka iz Hrvatske.

Direktor kluba Marsel Šefer obavijestio je Kovača o rastanku u subotu navečer, a javno izašao s odlukom jutros. S prvim trenerom klub napuštaju i njegovi pomoćnici, Robert Kovač i Aron Brigs.

- OGLAS -

“Nakon poraza od Augsburga i analize igre i trenutne situacije donijeli smo odluku o raskidu saradnje. Žalimo zbog takvog razvoja događaja, ali vjerujemo da je ovo ispravan potez kojim će ekipa dobiti potreban impuls. Zahvaljujemo Niki Kovaču, njegovom bratu Robertu i Aronu Brigsu i želimo im sve najbolje u budućnosti na ličnom i profesionalnom planu” – rekao je Šefer.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA