10 C
26.10.2024

Noć Nurkića za zaborav: Dejvis vodio Lejkerse do pobjede protiv Finiksa

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su na domaćem terenu Finiks Sanse rezultatom 123:116.

Finiks je dobro otvorio meč i dobio prvu četvrtinu 38:23, a onda su počeli polako da padaju, da bi Lejkersi u posljednjoj četvrtini odlučili pitanje pobjednika.

Entoni Dejvis je briljirao kod Lejkersa sa 35 poena (11-18 za 2 i 13-17 s linije penala), osam skokova i četiri asistencije.

Ostin Rivs je ubacio 26 poena, a Lebron Džejms 21.

Kod poraženog Finiksa najbolji je bio Kevin Durent sa 30 poena, šest asistencija i četiri skoka.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić proveo je na terenu svega 18 minuta. Za to vrijeme ubilježio je četiri poena (1-2 za dva, 0-3 za tri i 2-2 s linije slobodnih bacanja), sedam skokova, četiri asistencije i jednu blokadu. Imao je i četiri izgubljene lopte, najviše kod Finiksa, pa je vjerovatno i to razlog skraćene minutaže.

Nakon ovog meča Lejkersi su na omjeru 2-0, dok Finiks ima jednu pobjedu i jedan poraz.