19 C
Sarajevo
10.07.2025

Amel Tuka povrijeđen, u kolicima napustio stadion Olimpijskih igara u Tokiju (VIDEO)

Bh. atletičar Amel Tuka u kolicima je odvezen sa stadiona nakon finalne trke na 800 metara u Tokiju.

On je dobio udarac u mišić tokom utrke finala na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju, što je razlog zbog kojeg je u kolicima napustio stadion, prenosi Klix.

Tuka je udarac dobio sprintericom u kvadriceps za vrijeme naguravanja tokom utrke, a prve informacije govore da povreda nije teška i da se trenutno nalazi kod doktora na dodatnom pregledu.

- OGLAS -

Podsjetimo, Tuka je trku završio na šestoj poziciji s vremenom 1:45.98.

Inače, nije ovo prvi put da nekog atletičara na Olimpijadi u Tokiju sa stadiona odvedu u kolicima.

- Advertisement -

Emmanuel Korir iz Kenije je osvojio zlatnu medalju s vremenom 1:45.06, na drugom mjestu završio je njegov sunarodnjak Ferguson Rotich, koji je trčao 1:45.23. Na trećem mjestu završio je senzacionalni Patryk Dobek (1:45.39), a naš Amel je utrku završio na šestom mjestu s vremenom 1:45.98.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA