14 C
Sarajevo
27.07.2024

Svjetsko prvenstvo za rukometaše: Katar savladao Angolu, briljirao bivši reprezentativac BiH

Rukometaši Katara su Svjetsko prvenstvo u Egiptu otvorili pobjedom protiv Angole rezultatom 30:25.

Bio je to prvi susret u grupi C, gdje također selekcija Hrvatske od 18 sati igra protiv Japana.

U prvom poluvremenu je Katar vodio samo dva puta, dok je Angola čak šest puta bila u vodstvu od dva pogotka razlike. Ipak, na kraju prvog dijela je Katar poveo rezultatom 14:13 i tu prednost do kraja susreta nije ispuštao.

- OGLAS -

Ekipa iskusnog španskog trenera Valera Rivere je na startu drugog poluvremena napravila seriju 3:0, ali je Angola odgovorila istovjetnom serijom. Ipak, Katar ponovno odgovara serijom 3:0 te je do kraja utakmice postupno povećao vodstvo do najvećih 30:23. Angola je s dva pogotka u smiraju susreta postavila konačnih 30:25 i s prihvatljivom razlikom upisala prvi poraz na prvenstvu.

Kod Katara je s osam pogodaka najbolji strijelac bio Ahmad Madadi, dok je golman Danijel Šarić, koji je svojevremeno branio i za reprezentaciju Bosne i Hercegovine (u kvalifikacijama za EP 2012), upisao 15 odbrana. Kod Angole je sa šest pogodaka najbolji strijelac bio Adelino Pestana.

U drugom kolu u nedjelju Angola od 18 sati igra protiv Hrvatske, a Katar će odmjeriti snage s Japanom.