16 C
Sarajevo
09.07.2025

Tuki otežan put do medalje u Tokiju, Amos nakon žalbe ipak u finalu

Amos je trčao u istoj grupi u kojoj je Amel Tuka ostvario plasman u finale, ali je u finišu sapleten nakon kontakta sa Isaiahom Jewettom. Sportski, Amos i Jewett su završili utrku, iako za vrijeme nisu marili.

Nakon utrke, Amos je uložio žalbu da je sapleten. Službenici utrke su uzeli u razmatranje žalbu i nakon pregledavanja video snimaka odlučili su da uvaže ono što je atletičar iz Bocvane tražio, tako da će se takmičiti u finalu na 800 metara, u stazi devet.

- OGLAS -

Amos se tako priključio Amelu Tuki (BiH), Gabrielu Tualu (Francuska), Patryku Dobeku (Poljska), Emmanuelu Kupkuruiju Koriru (Kenija), Claytonu Murphyju (SAD), Cheruiyotu Fergusonu Rotichu (Kenija), Adrianu Benu (Španija) i Peteru Bolu (Australija) koji će se boriti za medalje.

Finalna utrka na 800 metara zakazana je za srijedu od 14:05 sati. Podatak da je i Amos učesnik finala otežat će put do medalje našem atletičaru s obzirom na to da je predstavnik Bocvane važio za prvog favorita kvalifikacione grupe, piše klix.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA