17.7 C
20.09.2024

(UŽIVO) 31:19 pobjeda BiH! (VIDEO)

60’ 31:19 pobjeda BiH!

58’ 29:19 za BiH

57’  Perić za Toromanovića, a ovaj postiže prvi pogodak u današnjem meču.

56’  Forss postiže drugi pogodak. Miran ritam utakmice, naši navijači već slave pobjedu.

55’ Vodimo 27:17!

54’ TIME OUT – Reprezentacija BiH

53’ Finska smanjila na 26:17, u međuvremenu Hamidović pogađa prečku

51’ Hamidović postiže svoj šesti gol na utakmici, rezultat je 26:16 za BiH

48’ 24:16 za BiH.

45’ – Forss je pogodio prečku, a onda Hamidović, najefikasniji naš igrač trenutno, postiže peti pogodak. Devet razlike za BiH.

43’ TIME OUT – Finska

42’ Burić postiže sjajan gol, 23:15 za BiH

41’ Hamidović postiže svoj četvrti gol. Vodimo 22:14

40’ Malinović opet pogađa, 21:13 za naše momke

39’ Finska smanjila na 20:13. Napad je za našu reprezentaciju

38’ Senjamin Burić postiže svoj treći gol. BiH vodi 20:12, najveća prednost do sada!

37’ BiH vodi 19:12

Najzanimljiviji trenuci prvog poluvremena:

33’ Malinović pogađa, vodimo 18:11. Sjajno otvaranje drugog poluvremena naše reprezentacije

32’ BiH vodi 18:11!

Pogledajte gol Burića:

31’ Počelo je drugo poluvrijeme! – Dino Hamidović u prvom napadu pogađa za BiH, njegov treći pogodak, vodimo 17:11.

30’ Mirsad Terzić postiže drugi gol, 16:10 vodi BiH nakon prvog poluvremena!

Pogledajte gol Terzića:

29’ Sedmerac za BiH – Nikola Prce pogađa za 15:9

28’ Burić pogađa za 14:9, vodimo pet razlike

27’ TIME OUT zove Bilal Šuman. Odlična igra reprezentacije BiH! Vodimo 13:9

27’ Dino Hamidović pogađa 13:9! Naša reprezentacija je kompletna, Terzić se vratio u igru

26’ 12:9 za BiH.

25’ Finska ima igrača više jer je Terzić zaradio isključenje. Sedmerac u ovim trenucima za Finsku.

24’ Mirsad Terzić pogađa za 12:8! Sjajan prodor našeg iskusnog reprezentativca i još bolja realizacija

23’ Enes Keškić zabija svoj prvi gol za reprezentaciju BiH, vodimo 11:8!

22’ Novo isključenje u reprezentaciji Finske, BiH ima igrača više na terenu

22’ Finska opet pogađa, 10:8 je za BiH

21’ Rezultat je 10:7, Finska je smanjila protiv BiH na tri gola razlike

20’ Hamidović pogađa za BiH, rezultat je 10:6 za naše momke

17’ Lijep prodor finskog igrača ali Burić brani udarac!

15’ Prce išao 1 na 1 sa golmanom Finske ali nije realizovao dobru priliku. Rezultat je 9:6

14’ 9:5 za BiH, naveće vodstvo naše reprezentacije. Finska brzo smanjila na 9:6

13’ – Serija našeg tima, Panić sada postiže pogodak i donosi prednost od četiri pogotka, ali Finci su odmah uzvratili. Rezultat je 8:5

12’ 7:4 za BiH, Nikola Prce pogađa za našu reprezentaciju!

11’ Dvije minute za Ibrahima Hasagića, Finska ima igrača više, BiH vodi 6:4. Nikola Prce imao sjajnu priliku da poveća prednost naše reprezentacije ali golman je odbranio njegov udarac

10’ Benjamin Burić pogađa sa gola na gol i povećava prednost BiH na 5:4. Finci su u međuvremenu postigli četvrti gol.

9’ Hasagić pogađa za BiH, 4:3 vodimo!

8’ Prce pogađa za BiH, rezultat je 3:3. Imamo igrača više na terenu.

7’ Napad za selekciju BiH, ističe sedma minuta. Sedmerac je za naše momke i dvije minute isključenja za igrača Finske.

6’ Treći pogodak Finske u današnjem meču za vodstvo od 3:2.

5’ Panić postiže pogodak i donosi poravnanje našoj selekciji. Velika podrška s tribina za izabranike Bilala Šumana.

3’ Finci se brzo vraćaju, 1:1 u Mejdanu.

2’ Vodimo 1:0.

1’ – Meč u dvorani Mejdan u Tuzli je počeo, BiH ima prvi napad.

Reprezentacija BiH u rukometu je ostvarila najveći uspjeh kada se 2015. godine plasirala na Svjetsko prvenstvo u Kataru. Ovo je prilika da ova generacija ostane zapamćena kao igrači koji su BiH po prvi put odveli i na Evropsko prvenstvo.

Nakon pobjede minule srijede u gradu Vantaa, naši igrači i stručni štab očekuju i drugi trijumf, čime bi napravili veliki korak ka prvom nastupu na prvenstvu starog kontinenta.

“Utakmica u Finskoj bila je tek prvo poluvrijeme, a drugo će biti u Mejdanu. Osvojili smo dva boda, očekujemo još dva danas. Prva utakmica je bila izuzetno teška, više psihološki nego fizički. Finci su nas dobro namučili, ali je bitno da smo ostvarili pobjedu”, rekao je selektor Bilal Šuman.

Naglasio je da očekuje ponovo rastrčane Fince, ali da je kvalitet, ipak, na našoj strani, a očekuje i podršku iz publike.

“Vidjeli ste da puno trče, bez obzira da li vodili ili gubili, oni jednostavno tako igraju. I danas će sigurno dati sve od sebe da nas ugroze. Znali su kazniti naše pogreške, tako da treba igrati vrlo ozbiljno. Što se tiče igračkog kadra, povrijeđen je Tomislav Nuić. Njegov nastup je upitan, a umjesto njega vjerovatno će priliku dobiti Enes Keškić”, najavio je selektor.

Pobjedu očekuje i Nikola Prce, koji je s deset golova bio prvo ime naše reprezentacije u prvoj utakmici.

“U Finskoj smo sve, uglavnom, držali pod našom kontrolom. I kada smo vodili i kada smo gubili. Očekujem pobjedu, jer sve drugo bio bi neuspjeh. S novim bodovima konačno ćemo otići na evropsko prvenstvo”, kazao je Prce.