15 C
03.10.2024

Srbijanski vaterpolisti pobijedili favorizovanu Grčku!

Vaterpolisti Srbije priredili su iznenađenje u četvrtfinalu Olimpijskih igara i eliminisali favorizovanu Grčku, pobijedivši je rezultatom 12:11 u završnici.

Nakon prvog perioda igre i deset minuta bilo je neriješeno 3:3, Srbija je u drugoj četvrtini stigla do vodstva od 6:5, a uslijedio je preokret Grka koji se brzo vraćaju u prednost.

Poravnanje Srbiji u posljednjoj četvrtini donosi Nemanja Vico, kada pogađa za 10:10, a preokret Srbije ovjerava Dušan Mandić, dvije i po minute prije kraja utakmice!

Šest sekundi prije kraja je Grčka stigla do poravnanja, ali Jakšić u narednom napadu pogađa za pobjedu Srbije od 12:11.

Tako još uvijek živi san Srbije o odbrani olimpijskog zlata osvojenog prije tri godine u Tokiju, iako popularni Delfini nisu svrstavani u red prvih favorita na turniru u Parizu.

Podsjećamo, ranije danas je Hrvatska priredila iznenađenje i eliminisala Španiju kao prvog favorita turnira. Srbija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela SAD-a i Australije, dok Hrvati čekaju pobjednika utakmice Italija Mađarska.