15.5 C
20.05.2024

ATP izabrao pet najboljih mečeva Toura ove godine, u tri je igrao Đoković

Za najbolji meč godine proglašeno je finale Mastersa u Cincinnatiju, u kojem je Đoković pobijedio Carlosa Alcaraza rezultatom 2:1 poslije tri sata i 49 minuta igre. Borba dva tenisera opisana je od strane ATP-a kao “meč koji će se dugo pamtiti u svijetu tenisa”. Đoković je spasio meč loptu, pa potom trijumfovao u najdužem meču na dva dobijena seta još od 1990. godine.

“Đoković je podigao nivo igre u impresivnoj demonstraciji fizičke izdržljivosti i mentalne snage, spasio je meč loptu u tie-brakeu drugog seta prije nego što je nadmašio mlađeg protivnika i osvojio svoju 39. Masters titulu”, navodi se na web stranici ATP-a.

Drugi najatraktivniji duel godine po izboru ATP-a je pobjeda Jannika Sinnera nad Đokovićem u grupnoj fazi završnog Mastersa rezultatom 2:1 (7:5, 6:7, 7:6).

Slijedii okršaj Sinnera i Alcaraza u Miamiju, a na 4. mjestu je ponovo Đoković i njegov duel sa Kordom, koji je slavio u Adelaidu poslije preokreta na startu sezone rezultatom 2:1.

Na posljednjem, petom mjestu je duel u kojem je Danil Medvedev slavio protiv Alexandera Zvereva sa 2:1 u Indian Walesu.