10.5 C
16.09.2024

Džumhur gazi prema odbrani titule u Istanbulu, Britanac mu je predao meč

Džumhur je danas s turnira eliminisao mladog 21-godišnjeg Britanca Jacka Pinnington-Jonesa (ATP 497.), koji mu je predao meč u trećem setu.

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur sve je bliže odbrani titule na Challenger turniru u Istanbulu, gdje je danas preskočio još jednu prepreku na tom putu.

Pripao je prvi set Britancu nakon velike borbe i odigranog tie-breaka, u kojem je slavio sa 8:6, a uslijedio je preokret Džumhura.

U drugom setu je bh. teniser slavio sa sigurnih 6:1, u trećem je išao ka pobjedi vodeći 4:0, a onda je Pinnington-Jones predao meč zbog povrede.

Meč je trajao dva sata i četiri minute, a Džumhur je izborio polufinale u kojem će se sastati sa Jesperom De Jongom iz Nizozemske.

Prethodno je u Istanbulu Džumhur porazio Ricardasa Berankisa i Dinu Prižmića.