6 C
22.09.2024

Nadal i Federer do četvrtfinala Roland Garrosa bez izgubljenog seta

Federer je bez problema savladao 68. igrača svijeta Argentinca Leonarda Mayera rezultatom 3:0 u setovima. Federeru su za pobjedu trebale 102 minute, a današnjoj pobjedom postao je najstariji četvrtfinalista na pariskoj zemlji od 1971. godine.

Na Gren slem turnirima se u njegovoj dobi niko nije probio među osmoricu najboljih još od 1991. godine i legendarnog Jimmy Connorsa koji je kao 39-godišnjak stigao do polufinala US Opena.

– Stvarno sam sretan. Bio sam spreman i za najgori scenarij, poraz u prvom kolu u tri seta, i naravno da sam ushićen. Sjajno je provesti toliko vremena u Parizu, a i zadovoljan sam svojom igrom – izjavio je Federer.

Plasman u četvrtfinale osigurao je i Rafael Nadal koji je također rezultatom 3:0 porazio 78. igrača svijeta, Juana Londeroa, a za to su mu bila potrebna dva sata i 16 minuta (6:2, 6:3, 6:3).