Ambasador BiH u Libiji Mešinović predao akreditive predsjedniku Al-Sarraju

- Advertisement -

Svečanost predaje akreditivnih pisama održana je u Palati Qasr Al-Diyafa u prisustvu ministra vanjskih poslova Libije Muhameda Taher Siale, saopćilo je Ministarstvo vanjskih poslova BiH.

Nakon ceremonije, u kraćem razgovoru je predsjednik Sarraj poželio dobrodošlicu ambasadoru Mešinoviću u Libiju kao njegovu drugu domovinu i obećao mu svu potrebnu pomoć libijskih institucija za uspješno obavljanje funkcije ambasadora. Istaknuo je odlične dugogodišnje prijateljske i bratske odnose dviju zemalja.

- OGLAS -

Ambasador Mešinović je izrazio zahvalnost i ukratko upoznao domaćine s prioritetima njegovog mandata. Posebno je istaknuo namjeru za intenzivnijim promoviranjem i širenjem poslovnog okruženja, kao i stvaranjem uvjeta za veće investicije. Izrazio je nadu da će to dovesti do povećanja obostranih ulaganja i trgovinske razmjene.

- OGLAS -

Ambasador je naglasio potrebu i za dodatnim razvojem bilatertalnog dijaloga te izrazio nadu da će uskoro biti upriličene posjete na najvišem nivou.

Predsjednik Sarraj je potpuno suglasan s tim te je zamolio ambasadora da prenese njegov poziv članovima Predsjedništva BiH u zvaničnu posjetu Državi Libiji.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA