Američka ambasada u BiH je reagovala na prijeteće poruke upućene visokom predstavniku u BiH Christianu Schmidtu tokom jučerašnjeg protesta BORS-a u Banjaluci.
Oni ističu kako otvoreno podržavaju slobodu govora i mirnih okupljanja i da je to ispoštovala većina građana koji su se okupili na skupu u Banja Luci.
– Nažalost, iz video zapisa sa eventa nam je jasno da mnogi nisu, pogotovo grupa građana koja je izvela pjesmu u kojoj prijete nasiljem protiv visokog predstavnika, navode iz Ambasade.
– Odgovarajuća reakcija bilo kojeg zrelog političkog lidera u ovoj situaciji bi bila da osudi takve postupke i poduzme odgovarajuće korak da ih zaustavi, a ne da iz odobri, tvrde iz Američke ambasade aludirajući na postupke člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika koji je stajao u neposrednoj blizini i sve to posmatrao.
Podsjećamo, na jučerašnjem skupu u Banjaluci u jednom trenutku su okupljeni oko Milorada Dodika uz harmoniku zapjevali i pjesmu u kojoj prijete visokom predstavniku u BiH Christianu Schmidtu.
U njegovom društvu je bila i predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović te premijer Republike Srpske Radovan Višković.