Narodni poslanik u Narodnoj skupštini RS, Ognjen Bodiroga, poručio je da Klub poslanika Srpske demokratske stranke (SDS) neće učestvovati u formiranju vlade nacionalnog jedinstva.
“Klub poslanika SDS-a je jednoglasno zauzeo stav da neće da bude dio vlasti koju predvodi SNSD. Mi ne želimo da budemo paravan za prikrivanje katastrofalnih rezultata njihove dugogodišnje vladavine koja je dovela do urušavanja institucija RS, namještenih konkursa, legalizacije kriminala i korupcije, nezapamćenog iseljavanja građana i organizovane pljačke svih javnih preduzeća, fondova i prirodnih resursa”, napisao je Bodiroga.
Dodao je da se vlada nacionalnog jedinstva može samo praviti bez SNSD-a “koji je godinama vodio politiku zasnovanu na kupovini, ucjenama i podjeli srpskog naroda”.
“Jedan čovjek nije, niti će kad biti RS, a mi kao predstavnici državotvorne stranke imamo dužnost da sačuvamo RS od daljeg moralnog, ekonomskog i demografskog urušavanja”, zaključio je.
Поводом позива актуелне власти у Републици Српској за формирање тзв. владе националног јединства, желим јасно и недвосмислено да поручим да Клуб посланика Српске демократске странка неће учествовати у тој иницијативи.
— Огњен Бодирога (@BodirogaOgnjen) August 5, 2025
Клуб посланика СДС-а је једногласно заузео став да неће да… pic.twitter.com/Njsi09sV7R
Podsjećamo, nakon potvrđene prvostepene presude Miloradu Dodiku, članovi SNSD-a su uputili poziv opoziciji u NSRS da zajedno formiraju vladu nacionalnog jedinstva u koju bi ušle sve stranke.