9 C
Sarajevo
05.03.2025

Dodik o Trumpu: “On je lider koji drži do riječi!”

"Njegov govor pred Kongresom jasno je stavio do znanja da Amerika ponovo postaje faktor stabilnosti, a ne haosa u svijetu", napisao je predsjednik RS, Milorad Dodik.

“Predsjednik Donald Trump još jednom je pokazao zašto je lider koji donosi promjene: jaka država, zaštita nacionalnih interesa i suverenitet iznad globalnih eksperimenata. 

Njegov govor pred Kongresom jasno je stavio do znanja da Amerika ponovo postaje faktor stabilnosti, a ne haosa u svijetu”, napisao je predsjednik RS, Milorad Dodik.

Nova era politike

- OGLAS -

“RS s pažnjom prati ovu novu eru politike u kojoj suverenitet, narodna volja i ekonomska snaga dobijaju primat nad birokratskim diktatima. Svijet se mijenja i to u pravcu koji daje nadu svima nama koji smo godinama trpjeli nepravdu političkog inženjeringa moćnih centara.

Posebno je važno što se predsjednik TrUmp jasno založio za tradicionalne i porodične vrijednosti, koje su temelj svakog jakog društva. Narod koji poštuje porodicu, vjeru i identitet gradi budućnost u kojoj djeca imaju priliku da odrastaju u zdravom i sigurnom društvu”, rekao je.

- Advertisement -

“Dao emociju građana”

“Posebno dirljivo bilo je što je svojim politikama dao ljudski lik i emociju građana koji su bili gosti Kongresa, onih koji su dokaz ispravnosti njegove politike ili živ dokaz neuspjeha prošlih eksperimenata. To je razlika između lidera koji vidi narod i birokrata koji vide samo brojeve.

Jaka Amerika, vođena liderom koji drži do riječi, znači i pravedniji svijet, a pravedan svijet je svijet u kojem RS ima pravo da odlučuje o svojoj sudbini”, naveo je Dodik.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA