Još jedna katastrofa u RS-u: Preduzeće “Šume RS” u milionskim gubicima, tresu se fotelje

Javno preduzeće “Šume RS” je u prvom polugodištu 2019. poslovalo sa gubitkom od čak 2,63 miliona maraka, navodi se u Informaciji o stanju u šumarstvu u RS, o kojoj upravo raspravlja Vlada RS.

Prema podacima iz informacije, ovo je najlošiji rezultat u posljednjih šest godina, a poznavaoci prilika ocjenjuju da “Šume RS” od osnivanja preduzeća ratne 1992. nisu zabilježile tako velike gubitke za tako kratko vrijeme.

– Uvijek se u “Šumama” muljalo, ali nikad ovako bezočno kao sada. Nije ni čudo što je preduzeće u minusu, kad se u šumom najbogatijim gazdinstvima prvoklasna oblovina prodaje kao treća klasa, a razlika završava u džepovima povlaštenih – kaže izvor Srpskainfo, blizak upravi “Šuma RS” u Sokocu.

- OGLAS -

Od 26 šumskih gazdinstava, njih čak 18 je u minusu, a većina njih nije ispunila obaveze preuzete ugovorima.

Zbog svega ovog, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS i ministar Boris Pašalić će danas Vladi RS predložiti kadrovske promjene u cilju konsolidacije stanja.

- OGLAS -

Drugim riječima, slijedi sječa direktora. To ne znači nužno da se drma fotelja v.d. generalnog direktora Slavena Gojkovića, kadra socijalista, ali će se na ledu naći više direktora šumskih gazdinstava.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA