30 C
Sarajevo
12.08.2025

Komšić posjetio Nacionalni memorijalnim muzej 9/11 u New Yorku

Komšić je istaknuo kako je taj brutalni teroristički zločin nad građanima New Yorka i SAD-a doveo  do globalne promjene stava prema terorizmu, te da, nažalost, ekstremne ideologije nikada ne spavaju, i tragedije slične toj se dešavaju i danas širom svijeta.

“Saznanje da četrdeset posto žrtava, koje su nastradale 11. septembra tokom napada na tornjeve Svjetskog trgovačkog centra, nikad nisu pronađene ili identifikovane, budi u čovjeku strašne i neopisive emocije. Mogu samo zamisliti kako je porodicama nastradalih.”

“Mi u BiH saosjećamo sa građanima New Yorka i SAD-a, jer smo, ne tako davno, proživjeli sličnu sudbinu.  Zbog toga svi zajedno moramo istrajati u borbi protiv terorizma, svih oblika nasilja i ekstremnih ideologija” – kazao je predsjedavajući Komšić, saopćeno je iz Predsjedništva BiH.

- OGLAS -

Naglasio je kako će Bosna i Hercegovina nastaviti i dalje davati potpuni doprinos toj zajedničkoj borbi.
-To moramo učiniti zbog budućih generacija koje nam dolaze, generacija koje trebaju živjeti u miru i slobodi – zaključio je predsjedavajući Predsjedništva BiH.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA