Na današnji dan strijeljano 67 Bošnjaka civila iz Teočaka: Hasanović u jednom danu ostao bez oca i dvojice amidža

- Advertisement -

U mjestu Lokanj na današnji dan 1992. godine strijeljano je 67 civila bošnjačke nacionalnosti iz Teočaka.

Amel Hasanović je imao dvije godine kada mu je ubijen otac i dvojica amidža u Lokanju. Sa grupom Teočana krenuli su na slobodnu teritoriju prema Sapni, ali do nje nisu stigli. Prema ratnim zapisima svi civili su ubijeni na dan kada su zarobljeni.

- OGLAS -

Obilježavanje godišnjice tog zločina bit će u okviru manifestacije Teočanski dani otpora koja počinje 19. jula.

- OGLAS -

“Mnogi roditelji nisu dočekali presudu za zločin počinjen u Lokanju. Moja majka je preselila, a nije saznala ko je zločinac i ubica njenog muža”, izjavio je Hasanović za Fenu.

Pred Sudom BiH za zločin u Lokanju nad bošnjačkim civilima sudi se Goranu Maksimoviću, Ljiljanu Mitroviću, Slavku Periću, Miletu Vujeviću, Vukašinu Draškoviću, Gojku Stevanoviću, Raji Lazareviću i Mići Manojloviću.

Tijela stradalih razmijenjena su 1994. godine.

Hasanović se nada da će zločinci dočekati kaznu za ubistvo njegovog oca, amidža i 64 druga civila iz Teočaka.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA