Načelnik upriličio prijem za učesnike Marša mira Srebrenica-Vukovar

- Advertisement -

Načelnik Kalesije Sead Džafić danas je upriličio prijem za ovogodišnje učesnike Marša mira Srebrenica-Vukovar, te im poželio dobrodošlicu u prvi oslobođeni grad u BiH istakavši da taj pohod pokazuje da ljudi koji su preživjeli genocid suosjećaju i s nevino ubijenim u Vukovaru.

Pred njima je put dug oko 350 kilometara, a započeli su ga jučer nakon polaganja cvijeća i učenja Fatihe u Memorijalnom centru Potočari.

- OGLAS -

Učesnici pohoda 18. novembra će prisustvovati mimohodu posvećenom žrtvama Vukovara, jer protekle 24 godine širom Hrvatske raznim manifestacijama obilježava se godišnjica genocida u Srebrenici, a osim toga nekoliko maratona iz susjedne zemlje svakog 11. jula dolazi u Potočare.

- OGLAS -

Predsjednik Odbora za organizaciju Marša mira Srebrenica-Vukovar Zulfo Salihović zahvalio je načelniku Kalesije rekavši da je i proteklih godina bio tu i pomogao u organizaciji događaja.

On je načelniku Seadu Džafiću uručio i Cvijet Srebrenice, simbol borbe protiv genocida i masovnog stradanja ljudi, saopćeno je iz Općine Kalesija.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA