Nepoznate fotografije muškaraca, žena i djece na putu ka Potočarima uklonjene tek nakon završetka obilježavanja godišnjice srebreničkog genocida

- Advertisement -

Uoči obilježavanja 27. godišnjice genocida nad Bošnjacima Srebrenice, 9. jula, na dijelu puta ka Memorijalnom centru “Srebrenica – Potočari”, osvanuli su plakati, odnosno fotografije za koje se ne zna ko je na njima i kakvu bi simboliku trebale predstavljati. 

Tim povodom FACE je 9. jula kontaktirao Policijsku stanicu Bratunac s upitom. Željeli smo dobiti zvanične informacije i tom su nam prilikom kazali da ne znaju ko je postavio ove fotografije, ali su potcrtali da će iste biti uklonjene uskoro, kako bi se spriječili potencijalni incidenti. 

- OGLAS -

Međutim, nakon obilježavanja 27. godišnjice i klanjanja dženaza-namaza u Memorijalnom centru “Srebrenica – Potočari”, naša ekipa je pri povratku u Sarajevo uočila da je tek u toku uklanjanje fotografija, što potvrđuje insinuacije da je ovo bio pokušaj provokacije. 

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA