Iako početak ove 2021.godine i nije bio obećavajući u smislu vraćanja života „u normalu“, ipak epidemiološka slika je sve bolja i sada je sve izvjesnije da ćemo imati ljeto u Bosanskoj Krupi sa sadržajima kako za domaće stanovništvo tako i za sve one koji godišnji odmor provode na obalama Une i Krušnice.
U organizaciji JU “Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje”, Sportskog saveza Bosanska Krupa i Općine Bosanska Krupa potvrđena je još jedna manifestacija koja će upotpuniti ljetnu odnosno turističku i kulturnu sezonu u Bosanskoj Krupi. Novina je svakako projekt za koji se sada zna i tačan datum. Naime 17.jula Bosanska Krupa po prvi put organizuje svoju bosanskokrupsku Una regatu.
Cilj regate je učešće svih građana u regati koji do sad nisu imali prilike da učeštvuju ali isto tako i svih ljubitelja prirode, dobre atmosfere i očuvanja okoliša.
Simbolična kotizacija za učešće je 10 KM po osobi a može se uplatiti na instrukcijama putem uplatnica u bilo kojoj banci ili na blagajni JU “Centar za kulturu obrazovanje i informisanje” Bosanska Krupa svakim radnim danom od 9 do 15 sati. Prijavu sa uplatnicom je potrebno prijaviti u prostorijama Centra za kulturu.