“Danas smo u Skupštinu Tuzlanskog kantona ponovo predali Građansku inicijativu sa zakonskom osnovom, koju su građanke i građani Tuzle potpisivali prethodnih par dana”, objavljeno je na stranici “Pravda za Amru Kahrimanović”.
“Sakupili smo preko pet hiljada potpisa (uključujući i one koji nisu upisali svoj matični broj). Broj građana koji su u kratkom roku potpisali inicijativu dovoljno govori o ogorčenosti i nezadovoljstvu građana. Naši zahtjevi su jasni i precizni od prvog dana”, navedeno je u objavi.
Podsjetili su da traže moralnu odgovornost i ostavku ili smjenu ministra MUP-a TK i direktora MUP-a TK zbog, kako su naveli, evidentnih sistemskih propusta unutar ove institucije.
“Nakon sazvane sjednice ponovo ćemo saznati ko štiti ubice, a ko je na strani naroda!”, napisali su.
Podsjetimo, Amru Kahrimanović je 7. februara, iz službenog pištolja, ubio policajac Elvis Ćustendil. Protesti ogorčenih građana od tada su održani već nekoliko puta.