Nakon sastanka, ponovo čudne poruke iz susjedne Srbije. Naime, kako je Vučić objavio na svom Instagram nalogu, sa Dodikom je razgovarao o situaciji u regionu.
“Razgovarali smo i o predstojećim važnim susretima delagacija Republike Srbije i RS. Sa posebnom pažnjom sam saslušao predsjednika Dodika povodom svih dešavanja u RS i BiH i dogovorili smo da u najkraćem roku organizujemo skup svih državnih organa Srbije i RS-a, na teritoriji RS”, naveo je Vučić.
Ono što je sporno u ovoj izjavi je to da je Vučić najavio sastanak državnih organa Srbije sa “državnim organima RS-a”, što ne postoji, jer je RS entitet u sastavu države Bosne i Hercegovine, koja ima svoje državne organe. Entiteti imaju entitetske organe.
Podsjećamo, s Vučićem i Dodikom na sastanku bio je i patrijarh SPC Porfirije, a glavna tema razgovora bila su “ključna pitanja od nacionalnog značaja za srpski narod”.