Stotinjak građana protestovalo je ispred ordinacije “Bejtović” u Sarajevu u kojoj je operisana tragično preminula djevojčica Džena Gadžun. Okupljanje je dogovoreno na društvenim mrežama, a u znak podrške roditeljima i porodici djevojčice te kao poziv da se utvrde krivci.
Većina njih se šutnjom i u suzama oprostila se od djevojčice koja je preminula nakon što je doživjela teške komplikacije usljed operacije očnog kapka.
Građani su istakli da su se okupili kako bi iskazali svoje nezadovoljstvo slijedom događaja i nizom propusta koji su doveli do tragične smrti djevojčice, a među kojima se ističu neposjedovanje licence jedne od doktora, činjenice da se operacija odvila u zubarskoj ordinaciji te činjenici da medicinski aparati nisu bili verificirani.
Operaciju je izvela doktorica Nina Jovanović, za koju je utvrđeno da nije posjedovala privremenu licencu za dopunski rad, potvrdili su za Klix.ba iz Ljekarske komore Federacije BiH.
Djevojčica je nakon operacije prebačena na KCUS, gdje je nakon šest dana kome preminula.
Utvrđeno je i da ordinacija nije imala verificiranu opremu, a službenici Kantonalne uprave za inspekcijske poslove KS ranije su ušli u prostorije privatne poliklinike kako bi istražili sve okolnosti operacije.
Sve ovo navelo je građane da izađu i pozovu nadležne na akciju kako bi se ovakvi događaji spriječili u budućnosti.