Veliko srce Bosanaca i Hercegovaca: U Tursku i Siriju otpremljena 54 šlepera pomoći

- Advertisement -

U petak navečer su iz Sarajeva krenula 54 šlepera humanitarne pomoći za Tursku i Siriju. Prema riječima Elvira Karalića iz Udruženja “Pomozi.ba”, u narednom periodu će na put krenuti novi konvoj, a prikupljeno je više od stotinu šlepera različite robe.

“Nakon deset dana danonoćnog rada, čemu ste mogli svjedočiti, došli smo do finalne faze, tj. slanja prvog konvoja pomoći nastradalima u Turskoj i Siriji. Iza nas su 54 šlepera koja večeras kreću za Tursku. Planirali smo danas šezdeset, ali smo imali manjih tehničkih problema. Prikupljeno je više od stotinu šlepera pomoći”, rekao je.

- OGLAS -

On je kazao da se dogodila velika tragedija nakon zemljotresa, ali da su građani BiH pokazali i veliko srce.

- OGLAS -

“Na desetine hiljada ljudi je učestvovalo, pomagali su na sve moguće načine… U Turskoj će pomoć pruzeti zvanična organizacija, a onda AFAD nastavlja distribuciju gradovima koji su pogođeni zemljotresom”, dodao je Karalić.

U konvoju se nalaze razne vrste pomoći: hrana, voda, higijena, šatori, grijalice, agregati, vreće za spavanje, kreveti…

“Mnogo je toga. Minimalna vrijednost je oko šest miliona KM, ali u narednom period ćemo pokušati da damo pribilžnu vrijednost svih sto šlepera pomoći”, izjavio je Karalić.

On je apelovao na sve građane, ukoliko mogu, da doniraju igračke za djecu.

- OGLAS -

“Dobili smo informacije da djeca nemaju nijedne igračke. Dakle, svi možete, prvi ja, donijeti i neku igračku. U planu je i nabavka stambenih kontejnera”, dodao je.

Turski ambasador u BiH Sadik Babur Girgin danas se zahvalio svim građanima Bosne i Hercegovine koji su donirali pomoć i pokazali veliko srce.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA