Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo dvojice sarajevskih policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, upravo daje iskaz u sarajevskom Tužilaštvu. Ovo je za Oslobođenje potvrdio Duško Tomić, njegov advokat.
– Moj je klijent bio u Španiji i ja sam ga, preko Srbije doveo u Bijeljinu. Najprije smo skupa obišli njegovu porodicu a onda smo otišli u zgradu Tužilaštva KS-a jer je za njim, kao što je poznato, bila raspisana potjernica. Pritvor mu je ranije odredio Sud i odlučili smo da 30 dana, zbog njegove bezbjednosti, ne ulažemo žalbu na ovu odluku. Ono što mogu reći jeste da će Macanovom predajom biti stavljena točka na ovaj slučaj koji već dugo opterećuje BiH. Poslije njegovog saslušanja će se znati sve, kaže Tomić.
Dodaje da će “ubrzo biti poznati svi akteri”.
– Jedna osoba je već u pritvoru, ali po drugom osnovu, dok je osoba, koja je počinila ubistvo u bjekstvu. Ono što je sigurno jeste da će biti poznati akteri ovog krivičnog djela. Ovo je samo početak, pojašnjava Tomić i dodaje da je Macan dvije godine tražio advokata “koji ga neće prodati”. Prema nepotvrđenim informacijama, postoji mogućnost nagodbe između Macana i Tužilaštva KS-a, ali o tome za sada nema zvanične potvrde.