Požar na području Konjica, u mjestima Kanjina i Ovčari, i dalje je aktivan, a situacija je danas znatno teža nego prethodnog dana. Vatra zahvata šumu na strmom i nepristupačnom terenu, dok se vatrogasci i radnici Šumarstva “Prenj” neprekidno bore da odbrane kuće u naseljima Kanjina i Živašnica.
Kako javlja reporter “Avaza” s mjesta događaja, gust dim prekrio je cijelo područje, zbog čega je vidljivost znatno smanjena. Razmjere požara potvrđuje i činjenica da se miris dima osjeti čak i u Tarčinu, nadomak Sarajeva.
Pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice Konjic i radnici Šumarstva “Prenj” nastavljaju braniti kuće u naseljima Kanjina i Živašnica, dok se vatra širi šumom na izrazito nepristupačnom terenu.
Komandir Vatrogasne stanice Grada Konjica, Nedim Makan, izjavio je za “Avaz” da su vatrogasci cijelu noć bili angažovani na odbrani stambenih objekata u Živašnici.
“Ovdje su nam cijelu noć kuće bile u opasnosti. Uspjeli smo ovo sanirati i nismo dozvolili da vatra priđe kućama. Vatra se širi nekontrolisano zbog konfiguracije terena i sada nam je najugroženiji ovaj dio Živašnice”, rekao je Makan.