“Inovativni” režim u RS-u je najavio da će neustavni praznik biti obilježen pod sloganom “RS majka junaka”
Vlast u RS-u proteklih dana je potvrdila da će i sljedeće godine obilježiti neustavni dan RS.
Ovaj bh. entitet, podsjećamo, već godinama 9. januara obilježava tzv. dan RS-a iako je Ustavni sud BiH donio odluku da je riječ o neustavnom prazniku.
Naredni 9. januar biće obilježen pod novim sloganom. “Inovativni” režim u RS-u je najavio da će neustavni praznik biti obilježen pod sloganom “RS majka junaka”.

U međuvremenu je objavljen i plakat za predstojeći neustavni dan RS-a na kojem se nalazi ženska osoba koja drži dijete u naručju i zajedno gledaju ka stubovima koji predstavljaju spomenik pripadnicima VRS-a koji će biti otkriven u Banjoj Luci.
– Svečanosti su planirane 5, 8. 9. i 10. januara.
U Trebinju će 5. januara biti otvorena novoizgrađena bolnica, a 8. januara u Banjaluci otkriveno centralno spomen-obilježje borcima Vojske RS poginulim u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.
Povodom Dana RS predviđena je svečana akademija i defile, piše RTRS.