Ispred Zemaljskoj muzeja u Sarajevu danas su se okupili građani kako bi odali počast žrtavama tragedije koja je jučer potresla BiH.
Također, ovim putem žele da izraze podršku porodicama i zajednici, a glavna poruka im je „Ne okrećimo glavu!“.
Snažne emocije vladaju na okupljanju ispred Zemaljskog muzeja. Plač. Suze. Jecaji. Tuga.

Okupljeni traže da se preuzme odgovornost za ovu tragičnu nesreću. Ogorčeni su činjenicom da su i jutros u Sarajevu vozili stari tramvaji s obzirom da je u jučerašnjoj nesreći učestvovao jedan takav.

Studenti poručuju Vladi Kantona Sarajevo da iz upotrebe odmah moraju povući sve stare tramvaje. Mladi smatraju da se stvari mogu promijeniti na bolje, ali da su potrebni odlučni potezi, jer ističu da novca ima dovoljno.