27 C
Sarajevo
12.06.2025

Policija u Grazu objavila detalje o žrtvama: Ubijena djevojčica porijeklom iz BiH bila uzor zajednici

Pucnjava u srednjoj školi BORG u Grazu je šokirala Austriju, ali i cijelu Evropu, a lokalna policija je otkrila nove detalje o žrtvama, među kojima su i dvoje mladih ljudi porijeklom iz Bosne i Hercegovine.

Prema pisanju Salzburger Nachrichten, najmlađa žrtva imala je samo 14 godina, a posebno su istakli 15-godišnjakinju porijeklom iz naše zemlje, koja je bila “uzor zajednice.”

Dalje navode i da je među žrtvama i 17-godišnjak, također porijeklom iz BiH, kao i 17-godišnjeg Poljaka koji je naredne sedmice trebao proslaviti 18. rođendan.

- OGLAS -

Ukupno je ubijena jedna 14-godišnjakinja, četiri 15-godišnjakinje te jedna djevojčica koja je imala 16 godina. Sva trojica ubijenih dječaka imalo je 17 godina.

Još jedna žrtva bila je nastavnica, a riječ je o 59-godišnjakinji.

- Advertisement -

Kleine Zeitung je također otkrio da je napadač, 21-godišnjak iz Austrije, većinu žrtava ubio na trećem spratu ove srednje škole, a jednu osobu ubio je van škole.

Napadač, identificiran kao Artur A., je sačmaricom pucao u vrata učionica, nakon čega je pucao u učenike. Jedan od njih, porijeklom iz BiH, spasio se praveći se mrtav na podu učionice.

Kada je napadač ispalio više desetina hitaca, otišao je u toalet i izvršio samoubistvo. Tamo su ga pronašli službenici policije koji su prije toga evakuisali školu.

U Grazu je proglašena trodnevna žalost zbog ovog zločina.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA