Policija ubila osumnjičenog za napad na Berlin Pride: Jedna žena poginula, 29 osoba povrijeđeno

Policija ga pronašla u Spandauu.
- Advertisement -

Osumnjičeni za sinoćnji napad na manifestaciji Berlin Pride ubijen je tokom policijske akcije u Berlinu, potvrdila je policija.

U saopćenju berlinske policije navedeno je da je osumnjičeni preminuo nakon što su policijski službenici upotrijebili vatreno oružje protiv njega.

Prema informacijama njemačkih medija, policijska intervencija dogodila se u naselju Spandau, u zapadnom dijelu Berlina, gdje je osumnjičeni pronađen u jednom kompleksu vrtova.

On je bio osumnjičen za napad na Berlin Pride u kojem je jedna žena izgubila život, dok je najmanje 29 osoba povrijeđeno.

Njemački mediji navode da je riječ o muškarcu koji je ranije imao sukobe sa zakonom i već izrečenu zatvorsku kaznu koju još nije odslužio.

Osumnjičeni je odrastao u Berlinu, a porijeklom je iz libanske porodice. U februaru 2022. godine osuđen je pred sudom za maloljetnike zbog napada i pljačke, nakon što je proglašen krivim za napad na osobu u dvorištu jedne berlinske srednje škole u septembru 2019. godine.

Također je osuđen i zbog krađe slušalica od žrtve u oktobru 2020. godine na Innsbrucker Platzu, zajedno sa saučesnikom.

Istraga o okolnostima napada i dalje traje, a policija nastavlja utvrđivati sve detalje događaja koji je potresao glavni grad Njemačke.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA