Optužno vijeće osječkog Županijskog suda 21. maja je, iz sedmog pokušaja, potvrdilo drugu Uskokovu optužnicu protiv Mamića i još šestorice okrivljenika te prihvatilo prijedlog tužiteljstva da se Mamiću odredi istražni zatvor.
Drugom optužnicom, uz Zdravka Mamića, obuhvaćeni su njegov sin Mario, brat Zoran, bivši Dinamov direktor Damir Vrbanović, poduzetnici Sandro Stipančić i Igor Krota te menadžer Nikky Artur Vuksan.
Sud je u petak priopćio da je predsjednik optužnog vijeća kaznenoj pisarnici uz potvrđenu optužnicu i rješenje o određivanju istražnog zatvora protiv Zdravka Mamića dostavio rješenje o odbijanju zahtjeva za izdvajanje kao nezakonitog dokaza nalaza vještaka Ksenije Špoljarić te rješenje o ukidanju privremene mjere osiguranja oduzimanjem imovinske koristi određene trećeokrivljenom Mariu Mamiću.
Navedeni akti danas su sa suda otpremljeni strankama.
Nakon toga, voditelj kaznene pisarnice elektronski je uveo u upisnik potvrđenu optužnicu te je utvrđeno da je za predsjednicu raspravnog vijeća u prvostupanjskom predmetu određena sutkinja Azra Salitrežić koja će, nakon što zaprimi spis, Ministarstvu pravosuđa dostaviti potvrđenu optužnicu i rješenje o istražnom zatvoru radi postupka izručenja prvokrivljenog Zdravka Mamića iz BiH, ističu na sudu.
Optužnica Zdravka Mamića tereti da je, od decembra 2004. do decembra 2015. ostale okrivljenike organizirao u zločinačko udruženje te da su sklapanjem fiktivnih ugovora između Dinama i više stranih tvrtki te ispostavljanjem računa o plaćanju nepostojećih usluga za transfere igrača klub oštetili za preko 144 miliouna kuna.
Uz navedeno, tvrdi se u optužnici, NK Dinamo je neosnovano obvezan za plaćanje dodatnog iznosa od još 7,35 miliona eura, odnosno 55,8 milijuna kuna. Mamić je u lipnju prošle godine nepravomoćno osuđen na šest i po godina zatvora, zbog izvlačenja oko 116 miliona kuna iz Dinama, a neposredno uoči izricanja te presude otišao je u Bosnu i Hercegovinu, čije državljanstvo ima te živi u Međugorju, prenosi Hina.