Mediji: Joanikije neće biti ustoličen sutra na Cetinju?

- Advertisement -

Mitropolit Joanikije neće biti ustoličen sutra na Cetinju, objavile su večeras beogradske “Novosti”. 

Kako se ovaj medij poziva na svoje izvore patrijarh Porfirije i novi mitropolit navodno su nakon razgovora sa premijerom Crne Gore Zdravkom Krivokapićem i potpredsjednikom Vlade Crne Gore Dritanom Abazovićem, odustali od ustoličenja. 

- OGLAS -

Kako pišu Novosti, glavni razlog odustajanja od ustoličenja jeste veliki rizik po sigurnost za cijelu državu.

- OGLAS -

Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović kazao je Televiziji Crne Gore da ne vjeruje da će se sutra ustoličenje mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija sjutra desiti na Cetinju. 

SPC će po svemu sudeći odstupiti od drevnog obreda da se mitropoliti uvode u tron Petra Cetinjskog u gradu pod Lovćenom. 

Ovu informaciju objavio je i portal B92. 

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA