Protesti građana ispred zgrade Pinka u Beogradu: Osuda rijaliti programa, zahtijevaju se promjene

- Advertisement -

U Beogradu i još 15 gradova i opština u Srbiji danas se održavaju deveti po redu protesti “Srbija protiv nasilja”. Demonstranti u glavnom gradu prvobitno su se okupili ispred Skupštine Srbije, a potom su se uputili do zgrade televizije Pink.

Kolona demonstranata je stigla do “Pinka” oko 20.25 sati, a na zgradu televizije jučer je okačena ogromna zastava Srbije. Kako javlja portal Nova.rs, okupljeni građani gađali su zgradu TV Pink toalet papirom, te uzvikuju “Ubice, ubice”, “Robija, robija”,”Nećemo zadrugu”, “Željko lopove”.

- OGLAS -

Na ogradi ispred zgrade, kao i na samom ulazu, stoje redari i obezbjeđenje TV “Pink”. Uvod u današnje okupljanje građana bila je blokada autoputa E75 od 16:00 do 20:00 sati u petak, u kojoj su sudjelovali čelnici opozicije koji su blokirali saobraćaj svojim vozilima.

- OGLAS -

Današnji protest počeo je ispred Narodne skupštine, a onda je kolona krenula ka televiziji Pink, koju organizatori protesta smatraju odgovornom za širenje nasilja i govora mržnje kroz svoj program, prije svega u rijaliti programima koji se emitiraju na toj, ali i televiziji Happy.

Demonstranti, između ostalog, zahtijevaju oduzimanje nacionalne frekvencije televizijama Pink i Happy. Nakon što je objavljeno koja će biti krajnja tačka protesta, vlasnik “Pinka” Željko Mitrović rekao je da organizatori mogu da dođu do njegove kancelarije.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA