U snježnoj lavini u Sloveniji smrtno stradala tri planinara

- Advertisement -

Tri su planinara smrtno stradala, a jedan je teško ranjen, u snježnim lavinama prilikom uspona na planinu Storžič u Kamniško-Savinjskim Alpama, 50-ak kilometara sjeverozapadno od Ljubljane.

Najprije je odron snijega oko 10.30 u sati na sjevernoj stijeni planine Storžič, nadmorske visine 2132 metra, zatrpao dva alpinista koji su podlegli ozljedama. Snijeg je zatrpao do pojasa još dvojicu planinara koji su ostali neozlijeđeni i o nesreći obavijestili službe spašavanja.

- OGLAS -

Tijekom akcije spašavanja nastradalih pokrenula se još jedna lavina, zatrpavši još dvojicu planinara od kojih je jedan je podlegao ozljedama, dok je drugi teško ozlijeđen.

- OGLAS -

Pri tome su prilikom povlačenja s mjesta odrona ozlijeđena i dva pripadnika službe spašavanja, .

Policija i službe i spasilačke službe upozoravaju da u ovim uvjetima “apsolutno” ne savjetuju odlazak u planine jer  vremenski uvjeti i količine napadalog snijega takve “pothvate” čine izuzetno opasnim i pogibeljnim.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA