20 C
Sarajevo
08.09.2025

Abazović razgovarao sa Zelenskim: “Ukrajina treba dobiti status kandidata za EU”

Premijer Crne Gore Dritan Abazović kazao je danas u telefonskom razgovoru s predsjednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim kako očekuje da će Ukrajina uskoro dobiti status kandidata za članstvo u EU.

“Nadamo se da će Ukrajina dobiti status kandidata za ulazak u EU, a Crna Gora kao lider u pregovaračkom procesu spremna je pružiti neophodnu stručnu i političku pomoć”, rekao je Abazović.

On je podsjetio da je Crna Gora osudila agresiju Ruske Federacije na Ukrajinu te rekao da od samog početka pruža otvorenu podršku Ukrajini. 

- OGLAS -

Također je Abazović upoznao predsjednika Ukrajine i s brojem ukrajinskih izbjeglica koji je Crna Gora primila te naveo da se radi o skoro dva posto populacije, prenosi Radiotelevizija Crne Gore.

Zelenski je pozvao Abazovića da u što skorije vrijeme posjeti Kijev, što je crnogorski premijer prihvatio te je rekao da će predložiti čelnicima zemalja zapadnog Balkana da zajednički posjete glavni grad Ukrajine i i time joj pruže podršku.

- Advertisement -

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA