Djevojčica brala cvijeće, završila u hitnoj: Ima opekotine zbog biljke koja je registrovana i u BiH

- Advertisement -

Njena mama Catlyn kaže da je djevojčica neprestano jecala i plakala, a bolovi nisu prestajali dok doktori nisu sanirali opekotine i djetetu dali terapiju.

– Nije znala šta je dodirnula. Zapravo, nije imala nikakvu reakciju dva dana, a onda je počela da se žali na bolove u rukama, a onda se pojavilo i crvenilo – ispričala je ova mama.

Međutim, žena je mislila da je samo iritacija kože u pitanju, ali se uvjerila u suprotno kada joj se kćerka probudila sa plikovima na rukama.

- OGLAS -

– Plakala je i zapitkivala šta joj je sa rukama. Bila je uplašena, a ja sam se osjećala krivom – prisjeća se mama ove trogodišnje djevojčice.

U bolnici je dobila lijekove za bolove, a njena majka je kontaktirala lokalne vlasti kako bi upozorili druge roditelje da budu oprezni dok se njihova djeca igraju u prirodi.

- OGLAS -

U Bosni i Hercegovini ova biljka je zabilježena u okolici Sarajeva, a utvrđeno je kako se ovdje nalazi vjerovatno već od 2007. godine.

Možete je prepoznati po izgledu, jer njena visina može dostići čak tri metra. Ova biljka izaziva dermatitis, a koža poslije kontakta sa njom izgleda kao da ste se opekli.

- OGLAS -

 

 
- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA