Iran povukao crtu: Bez promjene u Washingtonu nema pregovora

Teheran ponovo šalje poruku Washingtonu.
- Advertisement -

Iranski ministar vanjskih poslova Abas Aragči rekao je Japanu da je njegova zemlja spremna na pregovore ‘ako Washington promijeni svoje ponašanje’.

Aragči je danas razgovarao s japanskom premijerkom Sanae Takaichi.

Ponovio je stav Teherana da nesigurnost u regiji dolazi od Sjedinjenih Američkih Država — što naziva ‘američkim pomorskim piratstvom’ — referirajući se na blokadu Hormuškog moreuza.

- OGLAS -

Prema iranskim državnim medijima:

„Aragči je dodao da je Iran spreman nastaviti putem diplomatije ako Washington promijeni svoje ponašanje.“

- OGLAS -

Iranski predsjednik Masoud Pezeškian također je danas razgovarao s japanskom liderkom i, prema državnim medijima, ponovio stav da su za nesigurnost u regiji odgovorni Izrael i SAD.

Iran je i ranije naglašavao da je to njegova pozicija.

- OGLAS -

Međutim, pregovori su u zastoju jer SAD ne želi ukinuti blokadu, dok Iran ne želi dozvoliti ponovno otvaranje Hormuškog moreuza.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA