13 C
Sarajevo
01.09.2025

Nakon razornog tajvanskog zemljotresa, traga se za stotinu osoba

Tajvan je jučer pogodio najjači zemljotres u posljednjih 25 godina, a spasilačke ekipe su na terenu i danas.

Najmanje devet ljudi je poginulo, a više od hiljadu je povrijeđeno u zemljotresu jačine 7,4 stepena po Richteru.

Kako javlja BBC, pretpostavlja se da je više od sto osoba zarobljeno u srušenim tunelima i putevima duž obale.

- OGLAS -

Mnogo je uskih, krivudavih puteva i tunela isklesanih u stijenama i planinama koji se protežu duž neravne obale Hualiena.

Jedna od ruta vodi lokalno stanovništvo i turiste do Nacionalnog parka Taroko, nazvanog po znamenitoj klisuri, nedaleko od Hualiena.

- Advertisement -

Najveća šeteta od zemljotresa je pričinjena gradu Hualienu, gdje su zgrade srušene, a putevi blokirani, ostavljajući udaljenu regiju još više odsječenom od ostatka Tajvana.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA