Napadač iz Sidneja: Iz bolnice prebačen u zatvor

Napadač će ostati u pritvoru u strogo čuvanom objektu nakon što mu je prošle sedmice i formalno odbijena mogućnost puštanja uz kauciju.
- Advertisement -

Australska policija je u ponedjeljak prebacila jedinog preživjelog osumnjičenog za smrtonosnu pucnjavu u Bondiju iz bolnice u zatvor, navodi se u zvaničnom saopćenju policije.

Dvadesetčetverogodišnji Naveed Akram nalazio se u bolnici pod policijskim nadzorom, a suočava se s više optužbi, uključujući terorizam i 15 ubistava.

Prema navodima lokalnih medija, policija i zatvorske službe stigle su u ponedjeljak u bolnicu North Shore kako bi preuzele Akrama i prebacile ga u zatvorski kompleks Long Bay Correctional Complex u Malabaru, u Sidneju.

- OGLAS -

Bolnica je neposredno prije premještanja osumnjičenog stavljena u stanje potpune blokade, dodaju izvještaji.

Napadač će ostati u pritvoru u strogo čuvanom objektu nakon što mu je prošle sedmice i formalno odbijena mogućnost puštanja uz kauciju.

- OGLAS -

Osumnjičeni za napad u Bondiju prošle sedmice je bio stavljen u induciranu komu nakon što je ranjen hicem u stomak. Iz kome se probudio prošlog utorka, nakon čega je optužen za ukupno 59 krivičnih djela povezanih s napadom.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA